DOCTYPE html> Kočky Praha 2023 - Nile Goddess

Kočky Praha 2023

 Ve dnech 1. a 2. dubna jsme se v početné sestavě zúčastnili mezinárodní propagační výstavy Kočky 2023. Cílem výstavy bylo seznámení široké veřejnosti s plemeny koček a propagace chovu koček s průkazem původu. Návštěvníci měli možnost setkat se s ušlechtilými kočkami a jejich chovateli a dozvědět se mnoho zajímavého o chovu koček různých plemen. Po oba dny v prostorách Top hotelu probíhal doprovodný program odborných přednášek pro veřejnost i chovatele.

Součástí výstavy byla také nabídka koček z útulku, prodej chovatelských potřeb a po oba dny jsme se úspěšně účastnili soutěže o nejhezčí kočku, kterou vybírali početní návštěvníci.

 Naše expozice sice patřila těm největším, ale stálý zájem návštěvníků velký prostor značně zahustil. První klec obsadil Bruce, v druhé byl Tyson a Xavier. Sousední klec patřila Santiagovi a hned vedle něj si užili svou premiéru koťata z vrhu H2. Následoval Willy, pak Tootsie, následně její syn Edie a celou sestavu uzavíral Shine.  Kočičky pozornost těšila, bavila a určitě se nenudily. Naprosto všechny včetně koťat z vrhu H2 byly v hledáčků objektivů až se nabízelo srovnání s hvězdami červených koberců.

 V soutěžní kategorii nejhezčí polydaktylní mainská mývalí kočka se potkala Tootsie, Ediie a Tyson. Mezi diváky zabodovala a první místo si odnesla Tootsie Goldentowncoon. V kategorii nejhezčí mainská mývalí kočka byl diváky vybrán Shine Nuar Oxymoron. Finále všech kategorií pak ovládl Shine a stal se hvězdou prvního dne výstavy.

 

Podívejte se na skvělou atmosféru, která panovala po celý víkend.

 

Neděle byla sice o nějakou hodinku kratší, přesto zájem diváků neutuchal. Parádní procházkou mezi diváky se blýskl Willy a přivedl do našeho prostoru další návštěvníky. Stejně jako v sobotu probíhala finálová soutěž napříč kategoriemi, ve které mělo pomyslné želízko v ohni jméno Edward Nile Goddess. Edík zabodoval a bronzové umístění mu rozhodně šlo k pleti, či spíše k srsti.

 

Dobrá organizace a obrovský zájem návštěvníků zdobily výstavu Kočky 2023. 
Mláďata z vrhu H2, jmenovitě Happy, Hannah a Hatiie odpočívají po náročné sobotě

 

Na závěr patří velké poděkování pořadatelům výstavy v čele s paní Markétou Šumpikovou. Obrovské díky všem zúčastněným, kteří pomohli s organizací a přivezli své kočičky, které mají rodokmenu NileGodess. Jmenovitě Lucii Šlejmarové, Aleně Kučerové
Janě Charousové, Romaně Opletalové, Jakubovi Rejmanovi, Tomáši Olejákovi a Radimovi Bittnerovi.