DOCTYPE html> Markéta Walachová napsala - Nile Goddess

Markéta Valachová

Už to bude za chvíli rok a půl, co jsem na fb objevila nabídku volných koťátek od Jolany a její chovatelské stanice Nile Goddess, CZ. Hledala jsem pro našeho domácího Leonka kočičího kamaráda a chtěli jsme plemeno MCO.

Oslovila jsem tedy Jolanu, která v té době měla volná koťátka a domluvily jsme se na osobní návštěvě na její základně v Bílovci.

Dodnes na tu návštěvu s mužem vzpomínáme, byl to opravdu nevšední a nezapomenutelný zážitek. Přestože jsem před tím i po tom různé chovatelské stanice navštívila, tak Nile Goddess, CZ se žádná nemůže rovnat. Ani co do velikosti, tak už vůbec ne v přístupu ke kočičkám, zázemí a péči, které se jim od Jolany a jejího týmu dostává.

Už na schodech nás přivítala krásná „vítačka“ Tootsie, kterou bych si nejraději rovnou šoupla do kabelky a vzala domů, ale muž mi vysvětlil, že to se nedělá! Pak nás Jolana všude provedla, ukázala nám celé zázemí své stanice a vše vysvětlila. Což jsem nečekala a mile mě to překvapilo. Viděli jsme, že kočičky jsou rozděleny na chovné kocoury, chovné kočičky, porodnici, školku…prostě každý má to svoje, co právě on potřebuje. I těm kočičkám, které potřebují zvláštní a individuální přístup, se ho dostane.

Brala jsem to tehdy jako společenskou návštěvu a vůbec netušila, že tam tehdy strávíme celé odpoledne, a že si u Jolany rovnou vybereme kočičku. Ale to se jinak ani nedalo. Bylo jich tam tolik, jedna krásnější než druhá a člověk by si nejraději odnesl všechny. Nakonec jsme si nevybrali my, ale ON si vybral nás. Náš milovaný, jedinečný, nejkrásnější, nejrozmazlenější, nejmlsnější, Pán a Vůdce naší domácnosti – lidské i kočičí – Hubert Nile Goddess, CZ. Přišel ke mně, lehnul si mi na klín a usnul. V tu chvíli byl můj a já jeho. V srpnu mu budou už dva roky a já ho každý den miluji víc a víc.

Poté jsme ještě absolvovali jednu návštěvu, kde nám Joli ukázala, jak o kočičky pečovat, jak se češou, pudrují, čistí ouška, zuby, podávají léky a dostali jsme spoustu dalších rad a užitečných informací. Další několika hodinová návštěva, která mi zůstane v paměti navždy. Z ní jsme si naši lásku už rovnou odvezli domů.

Jolaně moc děkujeme, že nám Huberta svěřila, za její vstřícný a laskavý přístup a péči, kterou všem svým kočičkám věnuje. Stále jsme v kontaktu, na FB nebo ve skupině na messengeru a obracíme se na ní, když potřebujeme pomoci, poradit nebo se jen pochlubit fotkami. Loni dokonce Hubertovi přišel od Jolany krásný dárek k prvním narozeninám. Všechny své kočičí děti, i ty minulé a budoucí, stále miluje a na žádné nezapomene. Děkujeme!!!

Markéta Walachová

Na fotografie našich Mainských Mývalích koček a články na těchto stránkách se vztahuje autorské právo.